DarkSithLord
Well-Known Member
- Joined
- Jan 17, 2015
- Messages
- 11,121
- Reaction score
- 3,359
- Points
- 113
- Location
- Derbyshire
- Supports
- Alfreton
- @LiamHenton
Yep its that time of year as the journey begins again.
A few changes to the early stages this year. Only 6 clubs will qualify for the group stage instead of the normal 10.
The is a semi-final/final stage to the Preliminary Qualifying Round.
Semi Finals ( 1 leg) (26th June)
FC Santa Columa (Andorra) v FC Dritia (Kosovo)
La Florita (San Marino) v Lincoln Red Imps (Gibraltar)
Final - Winner of Semi Final 1 v Semi Final 2 (one leg) (29th June)
First Qualifing Round
FC Torpedo Kutaisi vs FC Sheriff
KF Shkendija vs The New Saints
FK Suduva vs APOEL FC
NK Olimpija Ljubljana vs Qarabag FK
F91 Dudelange vs Videoton FC
Winner of preliminary round vs Malmo
HJK Helsinki vs Vikingur
Ludogorets vs Crusaders
Cork City vs Legia Warsaw
Valur Reykjavik vs Rosenborg
FK Kukesi vs Valletta FC
FC Flora Tallinn vs Hapoel Beer Sheva
FK Spartaks Jurmala v FK Crvena Zvezda
Alashkert FC vs Celtic FC
Second Qualifying Round Draw
FK Spartaks Jurmala / FK Crevena Zvezda v FK Suduva/ APOEL
Bate Borisov v HJK Helsinki/Vikingur
KF Shkendija/The New Saints v FC Torpedo Kutaisi/FC Sheriff Tiraspol
Cork City/Legia Warsaw vs Spartak Trnava/HSK Zrinjski
Alashkert/Celtic v Valur Reykjavik/Rosenborg
FC Astana/FK Sutjeska v FC Midtjylland
Ludogorets/Crusaders v F91 Dudelange/Videoton FC
FK Kukesi/Valletta FC v NK Olimpija Ljubljana/Qarabag
CFR Cluj v Winners of the Premlinary Rd/Malmo
GNK Dinamo v FC Flora Tallinn/ Hapoel Beer Sheva
PAOK v FC Basel
Ajax v Sturm Graz
A few changes to the early stages this year. Only 6 clubs will qualify for the group stage instead of the normal 10.
The is a semi-final/final stage to the Preliminary Qualifying Round.
Semi Finals ( 1 leg) (26th June)
FC Santa Columa (Andorra) v FC Dritia (Kosovo)
La Florita (San Marino) v Lincoln Red Imps (Gibraltar)
Final - Winner of Semi Final 1 v Semi Final 2 (one leg) (29th June)
First Qualifing Round
FC Torpedo Kutaisi vs FC Sheriff
KF Shkendija vs The New Saints
FK Suduva vs APOEL FC
NK Olimpija Ljubljana vs Qarabag FK
F91 Dudelange vs Videoton FC
Winner of preliminary round vs Malmo
HJK Helsinki vs Vikingur
Ludogorets vs Crusaders
Cork City vs Legia Warsaw
Valur Reykjavik vs Rosenborg
FK Kukesi vs Valletta FC
FC Flora Tallinn vs Hapoel Beer Sheva
FK Spartaks Jurmala v FK Crvena Zvezda
Alashkert FC vs Celtic FC
Second Qualifying Round Draw
FK Spartaks Jurmala / FK Crevena Zvezda v FK Suduva/ APOEL
Bate Borisov v HJK Helsinki/Vikingur
KF Shkendija/The New Saints v FC Torpedo Kutaisi/FC Sheriff Tiraspol
Cork City/Legia Warsaw vs Spartak Trnava/HSK Zrinjski
Alashkert/Celtic v Valur Reykjavik/Rosenborg
FC Astana/FK Sutjeska v FC Midtjylland
Ludogorets/Crusaders v F91 Dudelange/Videoton FC
FK Kukesi/Valletta FC v NK Olimpija Ljubljana/Qarabag
CFR Cluj v Winners of the Premlinary Rd/Malmo
GNK Dinamo v FC Flora Tallinn/ Hapoel Beer Sheva
PAOK v FC Basel
Ajax v Sturm Graz
Last edited: